verze pro tisk

Vyrážíte na kola? K jejich přepravě dobře poslouží nosič kol

31. březen 2013

Blíží se doba, kdy o víkendech bude opět panovat krásné a teplé počasí, které přímo vyzývá k tomu, abyste jej využili k výletům na kolech. K tomu, abyste si mohli vyjet na svém kole i někam dál než jen kousek od svého domova, je ale zapotřebí vyřešit přepravu kol. Pakliže máte vlastní automobil, není to nic dramatického, stačí si na vůz pořídit kvalitní nosič jízdních kol. Ty vyrábí například značka Thule, která patří ke špičce v tomto odvětví.

Nosiče jízdních kol Thule se vyrábějí ve dvou základních variantách. V prvním případě se jedná o nosič kol na zadní dveře, ve druhém pak o nosič, který se připevňuje na střechu. Volba jednoho z těchto dvou typů závisí na tom, jaký automobil vlastníte, zdaleka ne vždy jsou totiž vhodné klasické střešní nosiče a opačně, někdy se nehodí na vozidlo přidělat nosič kol na zadní dveře, který v určitých případech může dosti vadit při řízení motorového vozidla.

Nosič pro zadní část automobilu

Nosič kol na zadní dveře se vám bude hodit v případě, že nemáte možnost použít klasické tažné zařízení, případně nehodláte využít střešní nosič. Velkou výhodu v tomto typu nosiče lze spatřovat v tom, že pomocí něj lze převážet větší množství kol. Na větší varianty se tak vejdou kola nejen pro vás, ale i zbylé členy rodiny. Pomocí jediného nosiče tak bez potíží převezete klidně i čtyři kola naráz.

Nosič kol, který se montuje na střechu

Nosič jízdních kol na střechu je pro změnu daleko pohodlnější v momentě, kdy má vozidlo větší rozměry a tím pádem i dostatečně velký prostor na střeše. Tento typ nosiče se dá upevnit dvěma způsoby, buď za rám kola nebo za přední vidlici kola. Montáž obou nosičů je poměrně snadnou záležitostí, stejně jako samotné upevnění přepravovaných kol.

Nosiče kol značky Thule jsou spolehlivé, při správném upevnění nehrozí, že byste během jízdy kola ztratili, nebo došlo k jejich poškození. Vždy je však nutné opravdu důsledně dbát na to, aby systém upevnění nosiče a samotných kol byl proveden přesně dle návodu, který doporučuje výrobce a potažmo i prodejci.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online