verze pro tisk

Zajišťujete opravu komunikace? Nezapomeňte na potřebné dopravní značení

30. březen 2017

Při opravě silnice, ale také například příjezdové cesty k vašemu rodinnému domu je zapotřebí nechat si vypracovat projekt, který bude odsouhlasený příslušným orgánem Policie České republiky, případně úřady státní správy. Pokud vše proběhne hladce a vy se budete moci pustit do práce, nesmíte zapomenout na velmi důležitou věc. U komunikace, u níž probíhají opravy, je bezpodmínečně nutné nainstalovat vhodné dopravní značení. To se dá zakoupit či pronajmout.

Potřebné doklady při opravě vozovky

Pokud máte na starosti opravu komunikace, případně rekonstruujete příjezdovou cestu ke svému domu, přičemž počítáte s tím, že bude zapotřebí na nějaký čas zajistit dopravní omezení na silnici, musíte si nejprve vyřídit oprávnění. V první řadě je to vypracování Projektu dopravně inženýrského rozhodnutí. To musí být následně schválené a potvrzené Policií ČR. Teprve pak mohou započít samotné práce.

Kde sehnat dopravní značení?

Dopravní značení lze dnes už zajistit i online, například díky společnosti Topznak, která nabízí veškeré potřebné příslušenství.

Pronajmout či zakoupit se dá jak klasické svislé dopravní značení, tak i vodorovné, ale i další komponenty, které jsou při omezení provozu na komunikacích zapotřebí. Jedná se třeba o semafory a ostatní světelné signalizace, zpomalovací prahy, dopravní zrcadla, parkovací zábrany atd.

Instalace

Důležité je všechna zařízení správně instalovat, aby nebyla v rozporu s projektem a příliš neomezovala možnost průjezdu komunikací. Zmíněná firma proto kromě samotného pronájmu a prodeje nabízí rovněž možnost odborné instalace a údržby dopravního značení tak, aby nedošlo k případným problémům od Policie ČR. Kompletní informace o možnosti pořízení dopravních značek a příslušenství od společnosti Topznak naleznete na jejích webových stránkách topznak.cz.

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online