verze pro tisk

Dejte si pozor, kde tankujete!

13. srpen 2011

Asi žádný řidič si nedělá iluze o tom, že by všechny čerpací stanice v České republice nabízeli vysoce kvalitní palivo. Je pravdou, že v České republice je poměrně hustá síť čerpacích stanic, a tak mají zákazníci na výběr, k jaké společnosti si přijedou natankovat, nicméně ve skutečnosti jen těžko poznáme, zda jsme právě natankovali opravdu kvalitní benzín, nebo jsme si do auta nechali natankovat zředěné a nekvalitní palivo, které ničí motor.

Seznam čerpacích stanic, které prodávaly nekvalitní pohonné hmoty

Česká obchodní inspekce pravidelně přináší seznam čerpacích stanic, u nichž byl zjištěn prodej nekvalitních pohonných hmot. Tyto čerpací stanice ihned dostávají pokutu a v případě opakovaně negativní kontroly může v krajních případech dojít až k uzavření stanice.

Mnoho řidičů volí čerpací stanici, která nabízí v jejich regionu nejlevnější pohonné hmoty. Nedá se kategoricky říci, že by tyto čerpací stanice tlačili cenu dolů tím, že nabízejí nekvalitní benzín, nicméně řidiči by zde měli být zvláště opatrní.

Čerpací stanice si pečlivě vybírejte, neorientujte se jen podle ceny

Každý řidič, který se chce vyvarovat problémů a následků v souvislosti s tím, že natankuje nekvalitní pohonné hmoty, by měl sledovat tiskové zprávy České obchodní inspekce, která plánuje i nadále odebírat vzorky pohonných hmot u jednotlivých čerpacích stanic a upozorňovat na ně širokou veřejnost. Jen tak se dá předejít tomu, že na českých čerpacích stanicích budou prodávány nevyhovující pohonné hmoty. Současný seznam čerpacích stanic, u nichž byly zjištěny nedostatky, obsahuje benzínky po celé České republice. V každém kraji se jich najde hned několik a my řidiči bychom proto měli být vskutku opatrní, kde a u koho tankujeme.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online