verze pro tisk

Čerpací stanice LPG: je jich dostatek?

25. červenec 2011

Přestavba na LPG se rozhodně vyplatí, a to hned z několika hledisek. Jezdit na plyn dnes vyjde mnohem levněji, samotná přestavba sice stojí pár tisíc korun, nicméně návratnost takovéto investice je poměrně rychlá, neboť LPG je zhruba o polovinu levnější.

Po celé Evropě už je síť čerpacích stanic s LPG poměrně hustá

Je však opravdu na místě nechat si automobil přestavět na plyn? V počátcích, tedy před nějakými deseti lety, byla přestavba na LPG vcelku nevýhodná už z toho hlediska, že v České republice fungovalo velmi málo čerpacích stanic, které LPG nabízely. Dnes je však situace u nás i v zahraničí zcela odlišná, neboť LPG se dá natankovat na mnoha místech. V České republice jde již konkrétně o stovky míst, kde mají LPG. Z hlediska četnosti čerpacích stanic s tímto produktem je tak vše v pořádku a při rozhodování, zda si necháme provést přestavbu na LPG by nám nemělo nic bránit.

Pozor na odlišnosti při tankování LPG v Evropě

Seznam čerpacích stanic, které nabízejí LPG, je dostupný i na internetu. Je ale potřeba upozornit na to, že ne v každé zemi fungují stejné podmínky jako v ČR. U nás je potřeba při tankování požádat obsluhu, zatímco v některých evropských zemích si LPG můžete natankovat zcela sami jako v případě, kdy tankujete benzín či naftu. Některé země také mohou mít odlišné pistole do nádrže, respektive jejich koncovky. Pro cesty do zahraničí si tak raději pořiďte redukci pro natankování LPG. Tyto redukce se dají sehnat od zhruba 500 Kč.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online