verze pro tisk

Montáž LPG: mýty a fakta

20. únor 2013

Stále větší počet vozidel v tuzemsku i zahraničí jezdí na takzvané LPG, tedy kapalný propan-butan. Toto palivo má několik zásadních výhod, najdou se však samozřejmě také drobná negativa.

Montáž LPG je poměrně nenákladnou investicí, která však majitelům vozidel přinese v dlouhodobém horizontu značné snížení nákladů na provoz automobilů. LPG je dnes možné využít pro osobní i užitková vozidla. Ještě před několika lety se mnozí řidiči zdráhali na tuto alternativu přistoupit. Ceny LPG byly sice velmi nízké v porovnání s ostatními druhy paliv, nicméně značnou nevýhodou byla řídká síť stanic, kde šlo LGP doplnit. Dnes už tomu tak ale není, síť stanic s LPG je po celé Evropě dostatečně hustá, takže s tankováním nejsou starosti. Montáž LPG se vyplatí zejména řidičům, kteří bydlí v hustěji osídlených oblastech, kde je počet čerpacích stanic zákonitě větší.

Bezpečnost LPG

Řidiči, kteří zkoumají, zda je montáž LPG bezpečná, mohou být také v klidu. Dřívější obavy z toho, že vozidlo je s palivem LPG náchylnější na poškození či dokonce na požár, jsou dnes i díky praktickým zkušenostem vyvráceny. Dá se dokonce říci, že LPG je možná bezpečnější nežli využívání benzínu, neboť tlakové nádoby LPG jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození a palivo z nich prakticky nemá šanci uniknout. Tlakové nádrže jsou také vyráběny tak, aby byly schopny odolat vyšším teplotám.

Montáž LPG

Montáž LPG si vždy nechte udělat u odborné firmy. Doporučit lze kupříkladu společnost progasauto.sk, která vozidla předělává na LPG pohon již mnoho let a má potřebnou licenci na tuto činnost. Přestavba na LPG vyžaduje určité zkušenosti, při nedokonalém provedení by LPG nebylo tak efektivní a bezpečné. Stačí jednoduše přijet do servisu a během chvilky je váš vůz přestavěn. Mechanici, kteří používají špičkové nářadí, pracovní obuv a další pomůcky, jsou schopni provést montáž LPG velmi rychle, záleží samozřejmě na počtu objednávek.

Přínosy přestavby na LPG

Jako řidiče vás jistě zajímá, co vám montáž LPG přinese. Pak vězte, že hlavní přínos bude spočívat ve snížení nákladů na provoz vozidla, a to i o několik set korun měsíčně. Vozidla s LPG dokáží mít stejný výkon jako auta, která jezdí na benzín. Velmi důležitým aspektem, který hovoří ve prospěch LPG, je ekologičnost. Při provozu vozidla s LPG vzniká jen minimum emisí. Automobily také mají méně hlučný motor.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tqx9nGKAnWTw

středa, 22. únor 2017
12:50

This inormfation is off the hizool!


Napsal: Tqx9nGKAnWTw [Odpovědět]

Povinné ručení - srovnání online