verze pro tisk

Dekarbonizace motoru

16. srpen 2011

I automobil podléhá zubu času a platí to zejména pro jeho motor. U každého motoru vozidla lze časem vysledovat, jak se zanášejí jeho sací a výfukové ventily, ale také vstřikovací trysky, výfukový systém, katalyzátor či spalování motoru. Zapříčiňují to karbonové úsady. Ty vznikají běžným spalováním paliva a také částečným spalováním maziva v motoru.

Co způsobují karbonové úsady

Karbonové úsady mohou mít mnoho následků. Nejpodstatnějším jevem je samozřejmě snížení výkonu samotného motoru a s tím i nepřímo související zvyšování spotřeby paliva. Problém s usazováním karbonových částic lze vyřešit dekarbonizací motoru.

Pokud si necháme provést dekarbonizaci motoru, pak bude motor opět fungovat daleko lépe a účinněji. Dekarbonizace odstraní karbonové úsady, spalovací komora, ventily a vstřikovací trysky tak budou opět čisté. Dojde i ke zlepšení rovnováhy mezi palivem a vzduchem v systému.

Dekarbonizace zvýší výkon motoru

Dekarbonizací dojde ke snížení emisí, obnovení plnohodnotné funkce vstřikovacích trysek, prodlouží se životnost katalyzátoru a filtrů pevných částic a navíc se sníží i spotřeba pohonných hmot. Příjemnou změnou, která bude na základě dekarbonizace motoru jasně zřetelná, bude také menší „klepání“ motoru při volnoběhu.

Dekarbonizaci je třeba provádět pravidelně

Dekarbonizace motoru by měla být prováděna v servisech pravidelně, a to vždy po ujetí zhruba 30.000 až 60.000 km. Záleží přitom na tom, jak se snížil výkon motoru, zvýšili se emise či zda například vozidlo špatně startuje. Dekarbonizace motoru není nijak náročnou záležitostí, zpravidla se servisnímu technikovi zabere jen něco kolem jedné hodiny času.

Pokud má Váš automobil problém se startováním či výkonem motoru, pak jednou z příčin může být právě vysoká přítomnost karbonových úsad. V tom případě rozhodně neotálejte a nechte si provést dekarbonizaci motoru.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online