verze pro tisk

Turbodmychadlo: Vyšší výkon motoru

4. červen 2013

U automobilů s dieselovými motory se využívají turbodmychadla. Tato zařízení zvyšují výkonnost motorů.

Princip turba

Turbodmychadlo funguje ve stručnosti tak, že využívá výfukové plyny, které vznikají během provozu vozidla, respektive energii, jež se v souvislosti s jejich produkcí vytváří.

V případě vozidel turbodmychadla dokáží zlepšit pružnost motoru. Zároveň také dochází díky jejich přítomnosti ke snížení spotřeby paliva. Řidič, který jede ve vozidle, jež má nainstalováno turbodmychadlo, pozná na první pocit, že motor dosahuje vyšších otáček, automobil je rychlejší a výkonnější.

Složení turbodmychadla

Všechna turbodmychadla, která se používají v automobilech, se skládají ze tří částí. První je sací část ( jinak též zvaná dmychadlová), dalšími pak ložisková a turbínová část.

Sací část slouží k nasátí vzduchu, jeho následnému stlačení a dodání do prostoru, kde dochází ke spalování. Ložisková část oproti tomu slouží k uložení a chlazení rotačních částí turbodmychadla. A nakonec turbínová část. Ta pro turbo zajišťuje samotný chod.

Turbodmychadla se instalují tak, že se připojí k výfukovému potrubí vozidla.

Prodej turbodmychadel

Turbodmychadla jsou součástmi vozidla, které jsou poměrně poruchové. Není proto divu, že je po nich poměrně velká poptávka. Kvalitní turbodmychadlo si můžete objednat například přes internetový portál turbiny.cz. Zde naleznete katalog, v němž jsou turba od významných dodavatelů z Německa či Itálie.

Ve zmíněném obchodu jsou prakticky všechna turbodmychadla skladem, což urychluje jejich dodávku koncovým zákazníkům. Vyzvednutí objednávky probíhá buď přímo v centrále firmy, nebo na pobočkách, které jsou rozmístěny po celé České republice. Možný je také odběr dodávkou přes Českou poštu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online