verze pro tisk

Nejčastější otázky k povinnému ručení

16. květen 2014

Jak jistě víte, v případě, že vlastníte pojízdné motorové vozidlo, musíte k němu mít uzavřené povinné ručení. Patříte-li mezi ty chytřejší z nás, pak si jej sjednáváte online formou. To se dá provést kupříkladu přes specializovaný portál SalvePojištění.cz, který krom zákonného pojištění vozidel nabízí i další druhy pojištění. Před tím, než budete povinné ručení uzavírat, je dobré si ujasnit veškeré náležitosti a sehnat si detailní informace k tomuto produktu.

Mezi nejčastější dotazy k povinnému ručení patří obvykle otázka, co vlastně tento produkt je. Pak vězte, že jde o pojištění odpovědnosti za škodu, která je způsobena provozem motorového vozidla.

V případě, že tedy způsobíte nějakou dopravní nehodu, kryjí se z tohoto pojištění náklady. V okamžiku, kdybyste ručení neměli sjednané, i malá dopravní nehoda by se vám mohla pěkně prodražit. A to nemluvě o situaci, kdy v rámci nějaké nehody dojde například ke ztrátě na životě, případně trvalé zdravotní újmě poškozeného.

Co je vlastně povinné ručení?

Portál salvepojisteni.cz nabízí nejen možnost uzavření tohoto typu pojištění, ale zodpovídá vám právě i na nejčastější dotazy, které se k tomuto produktu vztahují. Kromě detailního vysvětlení pojmu povinné ručení se zde dozvíte například i to, co potřebujete k jeho uzavření.

Asi vás nepřekvapí, že musíte mít k dispozici malý i velký technický průkaz. Co už možná ale netušíte, je to, že byste měli vědět také informaci, jak dlouho jezdíte bez nehod, případně jakým způsobem se dá povinné ručení změnit a přejít k jiné pojišťovně.

Jak a kdy dostanete zelenou kartu?

Mezi nejčastější dotazy k povinnému ručení patří také informace o tom, kdy a jakým způsobem obdržíte takzvanou zelenou kartu, pakliže si pojištění zařídíte online či po telefonu, jak to jde právě díky portálu salvepojisteni.cz. Tato informace je mnohdy neprávem opomíjena, přestože je velmi důležitá.

Bonus a malus

Praktické informace se týkají také případných bonusů a malusů. Bonusy můžete získat v okamžiku, kdy jezdíte dlouhodobě bez nehod, malus je naopak přirážkou v okamžiku, kdy vaším automobilem či motorkou způsobíte dopravní nehodu.

Rozhodně doporučuji důkladné pročtení všech odpovědí na nejčastější otázky k povinnému ručení. Může to přispět k volbě nejvhodnějšího produktu, díky čemuž máte možnost ušetřit nemalé finanční prostředky.

Komerční sdělení

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online