verze pro tisk

Povinné ručení: 5 tipů, jak správně vybrat zákonné pojištění vozidel

24. červen 2014

Povinné ručení je velmi důležitým typem pojištění. Týká se všech majitelů vozidel, případně i spoluvlastníků. Jde o formu pojištění, která pokrývá případné škody, jež způsobíte na cizím vozidle. Kromě hmotných škod ale kryje také škody na zdraví a životě, které v případě nehody způsobíte jiným osobám. Výběr povinného ručení důkladně zvažte, jinak vás může vyjít zbytečně draho.

1. Využívejte online kalkulátory

Cena pojištění hraje zásadní roli při jeho výběru. Pro výpočet ručení vždy doporučuji využít online kalkulátory. Na nich snadno během pár minut zjistíte, na kolik vás pojištění vyjde u jednotlivých společností. Kalkulačka vám doporučují to nejvýhodnější ručení.

2. Zohledněte bonusy

Na povinném ručení ušetříte také tím, že si u jednotlivých nabídek budete všímat toho, jaké bonusy můžete získat. Nejlevnější povinná ručení často nebývají zas až tak výhodná, neboť žádné bonusy nepřinášejí. Kolikrát se tak vyplatí zvolit raději o trochu dražší variantu, která vás ale v konečném součtu vyjde o poznání levněji.

3. Uzavřete pojištění online

Když už využijete online kalkulačku, pak je dobré si po výpočtu povinné ručení rovnou uzavřít přes internet. Je to nejen finančně výhodnější, ale také mnohem pohodlnější, než kdybyste chodily na pobočku vybrané pojišťovny. Ušetříte tak čas a energii, vyhnete se případným frontám a stresu.

4. Pozor na sankce

Při výběru nového pojištění si hlídejte, abyste nepřekročili lhůtu pro jeho uzavření. Povinné ručení je třeba u stávající pojišťovny vypovědět nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. Do 7 dnů od zániku současného pojištění pak musíte mít uzavřenou novou pojistnou smlouvu. V opačném případě se vystavíte riziku sankcí.

5. Myslete i na pojištění škod na vlastním vozidle

Povinné ručení kryje pouze škody na cizích vozidlech. Abyste předešli zbytečným nákladům při případném poškození vašeho vozidla v rámci nehody, kterou způsobíte, je dobré si k povinnému ručení sjednat rovnou také havarijní pojištění.

Před uzavřením pojištění si určitě projděte také další nejčastější dotazy k povinnému ručení. V nich se dozvíte odpovědi na důležité otázky, které se k této formě pojištění vztahují.

-obs-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

8m0EmhLZ2Yb

sobota, 6. srpen 2016
16:29

That's a shrewd answer to a tricky qusetion


Napsal: 8m0EmhLZ2Yb [Odpovědět]

Povinné ručení - srovnání online