verze pro tisk

Výběr povinného ručení

14. listopad 2011

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění, které musí mít uzavřeno u některé z pojišťoven každý vlastník dopravního prostředku, tedy automobilu či motocyklu. Toto pojištění pak pokrývá následné škody způsobené dopravní nehodou.

Cena povinného ručení

Při výběru povinného ručení bychom se měli řídit několika základními kritérii. V první řadě se každý majitel zajisté bude řídit podle cenové nabídky, za niž lze u dané pojišťovny povinné ručení zajistit. Cena by však neměla být tím jediným kritériem.

Obsah povinného ručení

Před uzavřením povinného ručení si nejprve zjistěme, co vše je v rámci platby sjednáno. Některé pojišťovny do ceny povinného ručení zahrnují i úrazové pojištění, pojištění osobních věcí, ale i třeba vyšší limity plnění. Výjimkou nejsou ani povinná ručení, kde jsou nastaveny limity pro pojistné plnění až do 100 milionů Kč.

Asistenční služby

Důležitým bodem, který by neměl v žádné smlouvě o povinném ručení chybět, je asistenční služba. V tomto bodě si zjistěme, zda je v základní ceně povinného ručení obsažena jen asistenční služba při havárii, nebo zda se vztahuje i na poruchy vozidla. Každý by se měl při uzavírání smlouvy o povinném ručení zajímat, kdy a za co bude nutné platit.

Uzavření povinného ručení spolu s havarijním pojištěním

Velmi výrazným aspektem při uzavírání smlouvy může být i to, že některé pojišťovny dávají možnost uzavřít povinné ručení spolu s havarijním pojištěním, které tak vyjde mnohem levněji. Pokud máme možnost uzavřít obojí za mnohem nižší cenu, pak rozhodně neváhejme.

Ne vždy platí, že to nejlevnější povinné ručení je zároveň i nejlepší. Dražší povinné ručení může mít mnohem lepší podmínky, což se pak projeví v situaci, kdy se například zaviníme dopravní nehodu.

Výše uvedená kritéria jsou jen základní. Vždy si raději pořádně prostudujme podmínky povinného ručení u více pojišťoven.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online