verze pro tisk

Ukončení leasingu: Jak na přepis vozidla?

3. leden 2012

Mnoho lidí si pořizuje automobil na leasing. Leasingem se rozumí pronájem vozu, kdy až do ukončení řádné leasingové smlouvy zůstává majitelem auta leasingová společnost. Po splacení celé částky za leasing, která bývá rozdělena do pravidelných měsíčních splátek a zaplacení zůstatku je potřeba provést přepis vozidla, tedy zajistit to, že od splacení bude oficiálně vůz majetkem řidiče.

Co se děje těsně před ukončením leasingové smlouvy

Před ukončením leasingové smlouvy bývá zvykem, že leasingová společnost pošle svému klientovi dopis, v němž je zahrnuto vše podstatné, co se týče smlouvy a leasingu. V tomto dopise tak nechybí číslo smlouvy, zůstatková cena, přeplatek, dále pak datum, ke kterému bude smlouva končit a datum připsání poslední uskutečněné splátky.

TIP: Najděte si nové a výhodné povinné ručení!

Ve chvíli, kdy klient tyto informace obdrží, je potřeba si řádně překontrolovat, zda jsou všechny údaje v pořádku. Okamžikem, kdy je splacena poslední splátka a po datu, které znamená ukončení smlouvy, Vám leasingová společnost pošle velký technický průkaz vozidla. V tuto chvíli se tedy stáváte skutečným majitelem automobilu.

Po vyřízení pojištění je čas jít provést přepis vozidla na úřad

Prvním krokem, který bychom měli dále učinit, je zajištění nového pojištění. Ve chvíli, kdy si smluvíme nové povinné ručení, případně pak také havarijní pojištění, zbývá to nejnutnější, zajistit si úředně přepis vozidla. Ten se provádí na příslušném orgánu evidence motorových vozidel, odboru dopravy magistrátu či obecního úřadu. Změnu zápisu na tomto úřadě je potřeba provést do deseti dnů.

Pro přepis vozidla je nutné mít s sebou plnou moc ( tu nám zaslala leasingová společnost ve zmíněném dopise), technický průkaz vozidla, dále pak osvědčení o registraci vozidla, neboli malý technický průkaz, občanský průkaz a samozřejmě i peníze na uhrazení správního poplatku, který se za přepsání platí. Po příchodu na úřad je potřeba vyplnit nezbytný formulář. Tím celá záležitost prakticky končí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online