verze pro tisk

Chiptuning - o co se jedná

24. srpen 2011

Mnozí majitelé automobilů chtějí, aby jejich vůz byl co nejvýkonnější. Auto, které pořídíme od výrobce, má z hlediska výkonu motoru jisté rezervy. Po úpravě v servisu, které se říká chiptuning, můžeme jednoduše dosáhnout toho, že výkon motoru bude v daných možnostech maximální.

Co je chiptuning

Chiptuning se provádí ve specializovaných servisech a opravnách automobilů. Jeho cílem je zvýšení výkonu motoru tím, že se provedou určité změny v nastavení softwaru v řídící jednotce. Spolu se zvýšením výkonu motoru souběžně dojde i ke změně kroutícího momentu motoru.

Kde se chiptuning provádí

Při těchto úpravách je vždy lepší si zajet do servisu a neprovádět chiptuning na vlastní pěst, pokud nejsme zrovna vyučení automechanici. I v rámci chiptuningu by neměl být motor nastaven tzv. na krev, mohlo by to totiž vést k jeho poškození. Před provedením změny je potřeba provést řádnou diagnostiku motoru.

Co chiptuningem získáme

A co vše lze díky chiptuningu získat? Tou zřejmě nejzásadnější informací je fakt, že díky provedené úpravě může být motor Vašeho automobilu až o 35% výkonnější. Zároveň je možné také docílit úspor ve spotřebě paliva, například u dieselových motorů se spotřeba paliva sníží až o 15%. Vůz bude mít rovněž lepší zrychlení a akceleraci díky optimalizovaným průběhům.

Pokud svůj vůz používáte již nějaký ten pátek, pak určitě registrujete, že výkon motoru se za ta léta rapidně snížil. A právě chiptuning může být řešením, jak docílit toho, že motor bude fungovat jako v době, kdy byl zcela nový.

Zvyšování výkonu motoru, chiptuning, je nástrojem, který se dnes zcela běžně využívá. Výrobci tento trend sice nevidí příliš rádi, nicméně s ním musejí smířit.

Chiptuning není finančně nijak extrémně náročný. U běžně používaných automobilů lze chiptuning v odborném servisu provést od zhruba 3.000 Kč.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online