verze pro tisk

Chiptuning vozidel: Proč to nenastaví výrobce?

12. září 2011

Chiptuning je způsobem, jak zvýšit výkon motoru vozidla. Díky tomu, že si necháme provést určité změny v nastavení řídící jednotky vozu, můžeme dosáhnout zvýšení výkonu motoru automobilu až o několik desítek procent.

Výrobci nastavují výkon motoru jen na cca 60%

Možná se ptáte, proč vlastně chiptuning neprovádí již samotný výrobce, respektive proč výrobce nenastaví motor tak, aby byl maximálně výkonný. Je to však dáno tím, že v jednotlivých zemích, kam výrobce konkrétní typ automobilů dodává, mohou být odlišné podmínky pro provoz aut. Lišit se mohou například emisní limity atd. Výrobce se tak snaží dělat motory tak, aby odpovídaly podmínkách ve většině zemí. A právě kvůli tomu je software nastaven tak, aby výkon motoru dosahoval jen zhruba 60% svého maximálního výkonu.

Chiptuning je otázkou několika málo hodin

Chiptuning pomáhá k tomu, aby byl vůz dokonale naladěn a motor mohl podávat maximální výkony. Zvýšení výkonu motoru v podobě chiptuningu může přinést také značnou úsporu při spotřebě paliva.

Chiptuning se dnes provádí ve většině autoservisů. Po přistavení Vašeho vozu celý proces změny nastavení zabere zhruba jen jednu až dvě hodiny. V první řadě mechanici zjistí data z řídící jednotky automobilu a na základě nich pak provedou samotnou změnu nastavení.

Na chiptuning se vztahuje záruka

Na chiptuning se vztahuje záruční lhůta, nezřídka se ve specializovaných servisech setkáme i s doživotní zárukou pro dosažené zvýšení výkonu motoru. Zákazník by pak také měl dostat i zálohu původního nastavení softwaru pro případ, že by chtěl vše v budoucnu uvést do původního stavu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online