verze pro tisk

Halogenové žárovky

25. červenec 2012

Pro lepší viditelnost v nočních hodinách, kdy venku panuje tma a při provozu musí mít řidič rozsvícená světla, se již poměrně dlouhou dobu využívají halogeny. Jsou mnohem efektivnější nežli klasické žárovky.

Lepší osvětlení

Hlavním důvodem, proč používat halogeny, je bezpečnost. Halogeny totiž dokáží mnohem lépe osvětlit objekty. I proto se zdaleka nevyužívají jen jako žárovky u automobilů, ale i v mnoha dalších situacích, známe například klasické halogenové svítilny, halogeny se používají i při osvětlení komerčních objektů či zahrad rodinných domů.

Proč jsou halogeny účinnější nežli klasické žárovky

Halogenová žárovka je speciálním a modernějším druhem žárovky. Vyšší světelná účinnost je zde dosáhnuta tím, že vlákno halogenové žárovky dosahuje při používání vyšší teploty. Díky tomu mají také halogeny typicky bílé světlo.

Halogeny déle vydrží

Použité halogeny jsou mnohem odolnější a trvanlivější nežli klasické žárovky. Nevadí jim ani příliš časté vypínání a zapínání, což je často problém u životnosti běžné žárovky. Používání halogenů je tak i ekonomičtější. Je sice pravdou, že halogeny jsou dražší, nicméně vzhledem k jejich dlouhé životnosti se majitelům zcela jistě vyplatí.

Používání halogenových světel

Halogeny do aut se dnes používají zcela běžně. Je samozřejmě potřeba zdůraznit, že halogenová světla jsou mnohem silnější nežli klasické žárovky, proto se ne vždy hodí do běžného silničního provozu. Při výběru halogenových žárovek bychom tak měli volit zejména kvalitu a nákup by měl probíhat spíše ve specializovaných obchodech, které zaručí, že halogeny budou řádně certifikované a nebude jim chybět požadovaná kvalita.

Halogeny prvotřídní kvality nabízí například internetový obchod zarovky.inshop.cz. V něm naleznete halogeny značky OSRAM, která vyrábí tyto druhy žárovek v několika variantách.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online