verze pro tisk

Litá kola a jejich přednosti

11. červenec 2012

Litá kola na pneumatiky používá poměrně hodně řidičů. Někdy se těmto typům kol říká elektrony. Proč si ale litá kola vlastně pořizovat?

Litá kola vylepšují design vozidla

V první řadě jde o estetický důvod. Litá kola působí na první pohled mnohem elegantněji. Nasazením litých kol dojde ke zlepšení vzhledu celého vozidla, automobil se stane přeci jen odlišným od sériových kol, majitel tak má pocit, že je jeho vůz originální.

Menší hmotnost

Litá kola však mají i další přednosti, pro které je dobré si je pořídit. V první řadě se jedná o lehčí varianty kol. díky tomu má pak vozidlo lepší jízdní vlastnosti, automobil lépe sedí na vozovce, řidič může snadněji brzdit i zvyšovat rychlost vozidla.

Další vlastnosti litých kol

Z dalších pozitiv litých kol lze uvést kupříkladu to, že oproti klasickým plechovým kolům litá kola nekorodují a jsou také mnohem odolnější a pevnější. Kromě toho by majitele mohlo potěšit také to, že litá kola jsou méně náročná na údržbu a hlavně na uskladnění. Už bylo naznačeno, že nepodléhají korozi, což se při skladování v garážích může u běžných plechových kol stát velmi snadno.

Je pravdou, že litá kola jsou obecně přeci jen dražší nežli plechová kola. S vyšší cenou však přichází i vyšší kvalita, modernější vzhled a hlavně možnost vylepšit alespoň nepatrně jízdní vlastnosti vozidla. Existují i obchody, které nabízejí kvalitní litá kola za velmi příjemné ceny, které jsou srovnatelné s dalšími produkty v tomto odvětví.

Ať už si vybíráte litá kola na automobil, nebo máte motocykl a sháníte nová motopneu, můžete tyto produkty nakoupit v internetovém obchodě pneumatiky.cz, který je specialistou na prodej motopneu, litých kol a dalších výrobků, které jsou určeny na automobily a motocykly.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online