verze pro tisk

Tlumiče pérování: Důležitá součást vozidel

26. červenec 2013

Kvalitu jízdy v automobilu ovlivňuje mnoho aspektů. Jednou z velmi důležitých podmínek, které zajistí, že jízda ve vozidle bude bezpečná a zároveň dostatečně komfortní, je přítomnost kvalitních tlumičů pérování.

Proč jsou tlumiče pérování tolik důležitým prvkem?

Tlumiče pérování, jak ostatně z jejich názvu vyplývá, mají za cíl tlumit nárazy, které vznikají během jízdy. Pokud jsou ve špatném stavu, poznáte to celkem jednoduše.

Jízda po komunikaci bude daleko méně záživná a pohodlná, ucítíte každou nerovnost. V konečném důsledku to pak může znamenat, že vás budou bolet záda, páteř.

Tlumiče pérování jsou ale důležité i z hlediska bezpečnosti. Vozidlo, které nemá dostatečně kvalitní tlumiče, ztrácí kontakt s vozovkou, což může vést k většímu riziku dopravní nehody.

Už tehdy, když tlumiče pracují jen na 50% svého původního výkonu, zhoršuje se brzdná dráha vozidla, a to mnohdy velmi výrazně. Právě tento efekt by vás měl upozornit, že je nutné přistoupit k výměně tlumičů.

Tlumiče pro terénní vozidla

Ještě větší roli hrají tlumiče pérování u terénních vozidel, s nimiž jezdíte nejen po komunikacích, ale i po nezpevněných terénech, kde jsou nárazy od země mnohem větší.

V tomto případě je nezbytné vozidlu opatřit speciální offroad tlumiče pérování, které jsou vyvinuty přímo pro tento typ vozidel.

Old Man Emu- špičkové tlumiče pro offroady

Pro nákup tlumičů pérování využijte specializovaný Offroad obchod. Ten krom jiného nabízí novinkové offroad tlumiče od výrobce Old Man Emu, které v současnosti patří mezi nejšpičkovější produkty své kategorie.

Jsou určeny pro terénní vozidla s pohonem na všechna čtyři kola. Dokáží výborně zlepšit jízdní vlastnosti automobilů a prodloužit jejich životnost. Díky offroad tlumičům od zmíněného výrobce budete mít při jízdě maximální komfort a pocit bezpečí.

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online