verze pro tisk

Tónování autoskel

10. říjen 2011

Majitelé automobilů v dnešní době často žádají fólie na skla svých miláčků. Autofólie existují v několika variantách. V první řadě je při jejich výběru nutné vybírat dle toho, jakou má folie na sklo tvarovatelnost. Dalšími kritérii, podle nichž se pozná kvalitní autofólie, jsou odolnost proti poškození ( poškrábání apod.), rychlost blednutí vlivem vnějších podmínek a stárnutí, množství pohlceného a odraženého tepla, průhlednost skrz fólii, životnost a další.

Protisluneční autofólie

Existují tři základní způsoby tónování autoskel. V prvním případě se jedná o klasické okenní protisluneční autofólie. Zde by měl být použit kvalitní barvený polyesterový film, který by měl mít hned několik vrstev- ochrannou, barevnou, kovovou atd. Z jedné strany je tato autofólie opatřena speciálním lepidlem, druhá strana by pak měla mít ochrannou vrstvu, která zabrání poškrábání či případně jinému poškození folie. Obvykle se dá vybírat z mnoha barev a odstínů. Tyto folie by měly v každém případě být natolik odolné, aby jim nevadilo například časté stahování okýnek. Kvalitní autofólie na vozech vydrží i několik let bez viditelných změn.

Pokovení skel

Druhou možností tónování autoskel je jejich pokovení. Na sklo se v tomto případě nanáší tenoučká vrstva kovu, a to ve speciální peci. Nevýhodou tohoto způsobu je mimo jiné to, že zde není žádná ochrana vůči poškrábání a proto se tónování poruší již pouhým stahováním oken automobilu.

Probarvené sklo

Třetím způsobem je volba probarveného skla. Zde dochází k přidávání speciálních barviv do roztaveného skla. U této možnosti se není třeba nijak obávat poškrábání. Velkou nevýhodou této možnosti je nízká schopnost potlačit sluneční energii.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online